Anime

Perfect Blue (Anime Movie)

Perfect_Blue
Konusu:

CHAM! isimli pop grubunun üyelerinden Mima Kirigoe radikal bir karar ile şarkıcılık kariyerini bırakır ve oyunculuğa soyunur. Ancak, Mima’nın bu kararı hayranlarının bir bölümünü rahatsız etmiştir. CHAM!’den ayrılmasının ardından bilinmeyen bir numaradan kendisini hain ilan eden bir fax alır. Mima’nın menejeri Rumi, Mima’ya kararlı olması ve yeni kariyerine devam etmesi yönünde telkinde bulunsa da kızgın hayranları ve özellikle de Me-Mania lakaplı saplantılı takipçisi Mima’nın hayatını çekilmez hale getirmektedir. Akli dengesi yavaş yavaş kaybolan Mima kısa bir süre sonra gerçeklik ile hayal arasında ayrım yapamaz duruma gelecektir.

Görüşüm:

Tek kelimeyle efsane bir movieydi. 1998 yapımı olduğu için çizimler baya eskiydi haliyle. Ama şimdi izleyince nostaljik bir hava katıyor filme. Açıkçası eski tarz çizimleri ne kadar sevsem de şu karakter o kadar rahatsız ediyordu ki beni:

perfect-blue-3
Bende en rahatsız edici resmini seçmişim varya 😀

Bu adamı ne zaman görsem içim ürperiveriyordu valla. Hele Rumi menajerin gözleri daha çok rahatsız ediyordu beni:

Rumi1
Bazı sahnelerde daha kötü ama spoiler olmasın diye koymadım tabii 🙂

Rahatsız edici şeylerden bahsetmişken, baya bir çıplaklık ve biraz daha fazlasını içeriyordu fakat saçma değildi. Yani gereksiz yere konulan yatak sahneleri veya olmasa da filmin devam edebileceği çıplaklık sahnelerinden değildi. Gayet yerindeydi diye düşünüyorum.

b18890789824adc8981d79c0c126bbc62b9d54da7560b0c6065eb7978d178084

Film çoğu sahnede beni baya gerdi. Hele yukarda bahsettiğim o manyak adamın olduğu sahnelerde. Kesinlikle kızın yerinde olmak istemeyeceksiniz. Filmi yarıladığınız zaman kafanız tam anlamıyla karışıyor -ki bu filmin epik yönlerinden. Neyin ne olduğunu ayırt edemiyorsunuz. Bence bu karakteri benimsemek için harika bir yol. Ayrıca sonu da gayet mantıklı ve baya şaşırtıcıydı. Sonunu pek tahmin edebileceğiniz türden bir movie değil. Ben genelde o tarz film/dizi bakınırım da 😀

 

Sonuç olarak her şeyiyle izlediğim movieler arasında üst sıralarda yer alacak bir movieydi. Benim için çizimler biraz fazla rahatsız ediciydi ama bir bakıma film bu sayede başarıyla geriyordu izleyiciyi.

 

maxresdefault

MyAnimeList puanı: 8/10
Capella’nın puanı: 8/10
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s